Kadıköy, Istanbul TR
New Jersey, USA
Istanbul & New Jersey
+90 850 885 1634

2022’ye Girerken

2022’ye Girerken
2021 Temmuz ayında duyurduğumuz Alsiyon Digital Agency markamızla dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi, SEO danışmanlığı ve kurumsal yazılım geliştirme hizmetlerimizle büyümeye devam ediyoruz. Alsiyon, 2022 yılı itibariyle artık Amerika Birleşik Devletleri’nde de hizmet veriyor. New Jersey’de iki aktif müşterisiyle birlikte, ülkemize hizmet ihracatı değeri üretiyor!

2021’den Notlar

Alsiyon olarak eğitim, sağlık, e-ticaret ve sivil toplum gibi çeşitli sektörlerden müşterilerimizin toplamda 2.500.000 TL Google Ads, 800.000 TL’lik ise Facebook & Instagram Ads bütçesi yönettik. 29 Kasım haftasında ajans rekorumuzu kırarak 1 haftada yalnızca Google’da 79.000 TL reklam bütçesi yönettik! Ekibimiz 4’ü tam zamanlı olmak üzere 7 kişiye ulaştı. Tüm bu sektörlerden toplamda 16 kurumsal müşterimizle 2022 yılında yepyeni başarılara imza atmak üzere hazırlanıyoruz. 2021 yılı;
  • Youtube’un yükselişini sürdürdüğü,
  • Sağlık turizminin, açıklanan devlet teşvikleriyle dijital pazarlama sektöründe yükselişine devam ettiği,
  • Lead Generation reklam modeline, henüz etkili sonuçlar üretemese de Google’ın da dahil olduğu (Bkz. Google Lead Extension),
  • Global ajanslar yerine butik ajansların tercih edildiği,
  • Dijital ajansların, süreç ve iş danışmanlığı rolünü de üstlenmeye başlayarak fark yaratmak zorunda olduğu bir yıl oldu.

2022 Öngörülerimiz

Ard arda yaşanan kur şoklarıyla birlikte zor bir yıl bizleri bekliyor. Birçok sektörde girdi maliyetleri yükseliyor. Dolayısıyla döviz kazanabilen iş modellerinin dijital pazarlama bütçelerini arttırarak kar maksimizasyonu yapacakları bir yıl öngörüyoruz. Turizm, sağlık turizmi ve ihracatçıların bütçe ve performanslarında önemli artışlar olacaktır. Eğitim ve danışmanlık sektörlerinin ise ekonomik daralma sebebiyle dijital pazarlama bütçelerini düşüreceğini öngörmekteyiz. Sivil toplumun da kaynak geliştirmede zorlanacağı bir yıl olacağını düşünmekteyiz. Yaşanan kur şokları sebebiyle tüm reklam mecralarının minimum günlük harcama limitinin ve ücretlerin de otomatikman yükselmiş olduğunu göz önünde bulundurarak mevcut performansı korumak için bütçe arttırmanız gerektiğini de belirtmemiz gerekiyor.

Yeni Raporlama Sistemimiz

Google Data Studio ile tamamen bulut ortamına taşıdığımız ve dinamikleştirdiğimiz raporlarımızı sektör sektör uyarlamaya devam ediyoruz. Yeni raporlama sistemimizle artık çok daha anlaşılır, estetik ve özet bir bilgiye erişebiliyor, tarih aralığı seçerek rapordaki verilerin değişimini anlık görüntüleyebiliyor ve kıyaslayabiliyorsunuz. Yaptığımız AR-GE çalışmaları ile çok yakında Facebook reklam harcamalarını da Google Analytics’e entegre edeceğiz ve dinamik raporlama sistemimizle sunacağız.

Mutlu Yıllar!

Birlikte büyümeye, birlikte büyütmeye devam ettiğimiz, işlerinize değer katmayı görev bildiğimiz bir yıl hedefliyor, herkes için sağlıklı, mutlu, başarılı bir yıl diliyoruz.
Related Posts