Kadıköy, Istanbul TR
New Jersey, USA
Istanbul & New Jersey
+90 850 885 1634

Sağlık Turizmi ve Dijital Pazarlama

Sağlık Turizmi ve Dijital Pazarlama

Alsiyon Digital Agency, sağlık turizmi konusunda uzmanlaşmış bir dijital pazarlama ajansıdır. SEO’dan sosyal medyaya, içerik pazarlaması ve tasarımına kadar geniş bir hizmet yelpazesi sunar.

Sağlık Turizmi ve Türkiye

AmCham Türkiye, USHAŞ ve PwC Türkiye iş birliğiyle hayata geçirilen “Türkiye’de Değer Odaklı Medikal Turizmin Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında hazırlanan raporun sonuçlarına göre Türkiye sağlık turizmi alanında dünyada en hızlı büyüyen ilk üç ülke arasında ve toplam sağlık hizmetleri ihracatında ilk 10 ülkeden biri. Medikal turizm özelinde Son yayınlanan TÜİK verilerine göre ise 2021 Türkiye’ye yurtdışından gelen hasta sayısı 642 bin olarak gerçekleşti.

Türkiye, tıbbi anlamdaki insan kaynağı kalitesi, müşteri memnuniyeti ve üst düzey hizmet kalitesi ile artan döviz kurunun da avantajıyla yabancı hastalar tarafından tedavi amacıyla çokça tercih ediliyor. Saç ekimi, diş kliniği, kanser tedavisi, estetik uygulamalar vb. alanlarda çokça klinik yurtdışı odaklı hizmet vermekte.

Sağlık Turizmi Teşvikleri

Türkiye’de sağlık turizmi devlet tarafından teşvik edilmekte ve bu alanda yapılan reklam, ajans ödemesi, uçak bileti, fuar katılımı vb. harcamaların belirli oranlarda geri alınması mümkündür. Örneğin 2022 yılı için 6 milyon TL’ye kadar reklam ve pazarlama desteği sunulmaktadır. İstihdam desteği olarak yıllık 2,4 milyon TL’ye kadar destek sağlanmaktadır. Bu konuda da partner müşavirlerimizle devlet teşviğinden faydalanmanız için yardımcı olmaktayız.

Nasıl Sağlık Turizmi Yapılır?

Yurtdışından hasta getirmek, yabancı hastalarla temas kurabilmek için ise en etkili ve ekonomik yol dijital kanalları iyi kullanmak. Basit bir ihtiyaç listesi çıkaracak olursak, aşağıdaki maddeleri tamamladığınızda yurtdışından hasta edinmek için hazırsınız demektir.

 • İyi hazırlanmış ve İngilizce, Almanca, Arapça vb. dillerde tercümesi yapılmış bir web sitesi.
 • Sosyal medya hesapları ve özgün içerikler
 • Önceki vaka çalışmalarınızdan profesyonelce çekilmiş fotoğraflar
 • İyi bir lokasyon.
 • Reklam bütçesi
 • Yabancı dilde iletişim kurabilen ekip arkadaşı
 • Dijital pazarlama danışmanı (evet, bunun için doğru yerdesiniz.)

Google, Facebook, Instagram ve Tiktok gibi platformlarda vereceğiniz reklamlar siteniz üzerinden hasta talep formları alabilir, Whatsapp yazışmaları kurabilir, telefon görüşmeleri sağlayabilirsiniz. Hastanızla yapacağınız ön görüşmeler ve ön teşhisler doğrultusunda fiyat ve randevu çalışması yaparak hastayı kazanabilirsiniz.

Dijital reklamların yanı sıra yurtdışı outdoor reklamları, gazete ve tv reklamları, broşür dağıtımı vb. hizmetlerimiz de bulunmakta, dijital kanallar optimize edildikten sonra süreç içerisinde sizlerle birlikte projelendirilmektedir.

Ayrıca kliniğinizin ihtiyaç duyduğu, CRM yazılımı, hasta takip yazılımı vb. yazılım kurgularınız, sağlık turizmine uyumlu olarak projelendirilebilmekte, reklam kampanyalarıyla entegre edilebilmektedir.

Alsiyon, sağlık turizmi alanında dijital pazarlama danışmanlığı hizmetini Türkiye’de ilk başlatan ajanslardan biri olup Antalya, İstanbul, Adana, Konya, Ankara gibi Türkiye’nin çok çeşitli illerine yurtdışından hasta getirilmesini sağlamaktadır.

Eğer bir kliniğiniz var ve sağlık turizmi pastasından pay almak istiyorsanız, sizleri yukarıdaki ihtiyaç listenizi tamamlamak ve yur dışından hasta getirmeye başlamanız için aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz.

Ücretsiz Teklif Al

Formu doldurun, incelemelerimizi yapıp size en kısa sürede dönüş yapalım.

  Uçtan Uca Danışmanlık
  Ekibimiz alanının en deneyimli isimlerinden oluşur.
  Zoom Ön Analiz Toplantısı
  Görüntülü görüşme yoluyla işinizi ve hedeflerinizi birlikte iyi anlayabilir ve analiz edebiliriz.
  Hızlı Bir Başlangıç
  Hızlıca teklif ve sözleşme süreçlerimizi tamamlar ve birlikte çalışmalarımıza başlayabiliriz.